Маж од Тетовско приведен за напад на 47-годишната љубовница

Тетовската полиција бележи пријава за физички напад од жена на 47 години за кој е посочен 37-годишник од тетовско село. Тој е приведен синоќа околу 20 часот и 10 минути, откако ја нападнал жената два часа порано.

– Полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 34-годишниот М.М. од тетовско село, кој претходно околу 18 часот и 40 минути навредувал и физички  нападнал  47-годишно женско лице, со кое подолго време биле во љубовна врска, информира СВР Тетово.

 Мерките на СВР Тетово продолжуваат кон расчистување на случајот.