Маж од Свети Николе загина при скок во езеро

Триесет и петгодишен маж загина при скок во Охридско Езеро на плажата Лагадин.

Според информациите на полицијата, вчера во 20 часот било пријавено дека во Охрид на плажата Лагадин, Д.Л.(35) од Свети Николе скокнал во езерото и со главатa удрил во камен, кој се наоѓал во водата.

Од здобиените повреди, при транспорт во болница, повредениот починал. По наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.