Марта Стјуарт откри дека пронашла 150 чанти на „Хермес“ во домовите на Крис Џенер и Клои Кардашијан


САД- Познатата готвачка, животен могул и ТВ -ѕвезда Марта Стјуарт откри дека пронашла 150 чанти на „Хермес“ додека шетала низ домовите на Крис Џенер и Клои Кардашијан.

Чантите на луксузниот бренд Хермес се толку скапи, што ниту Холивуд не може да си ги дозволи. Листата на чекање, особено на моделот Биркин е толку долга, што може да остарите чекајќи ја“, вели славната актерка Кејт Бланшет.

Стјуарт се појави во  „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon“ каде што разговараше за нејзиното тековно пријателство со семејството Кардашијан-Џенер. Фалон ја прашал Стјуарт (81) за селфито кое го направила со Џенер (67) и Кардашијан (38) во март.

Стјуарт рече дека обиколката на домовите на Кардашијан и Џенер била „прекрасна“.

„Тие живеат, некако, во комплекс“, рече Стјуарт. Имаат многу убави куќи.

Потоа Фалон ја прашал Стјуарт дали имала шанса да „сирне“ наоколу , на што таа одговорила да.

„Можев да влезам во секој плакар, во секој фрижидер, во подрумите“, рече Стјуарт. „Насекаде, и поминавме толку убаво. Многу убава турнеја низ куќата“.

Во последните месеци, Стјуарт и семејството Кардашијан-Џенер ги воодушевија фановите со нивната врска. Во март, Стјуарт го пофали семејството за гостопримството на Инстаграм откако ги посети нивните домови.

„Леле! Куќен повик до @krisjenner и ќерката @khloekardashian нивните нови домови се толку убави, градините бујни, а гостопримството извонредно Се забавувавме зборувајќи за бизнис и пауни“, напиша Стјуарт на објавата.

Во јуни, Стјуарт ѝ откри на Кејаира Бун од Insider дека Кардашијанс „сите јадат многу малку“. Таа, исто така, тој месец рече дека би била подготвена да им готви вечера на Ким Кардашијан и Пит Дејвидсон, кои се забавуваа во тоа време, но се разделија во август.

За време на една епизода од серијата „Кардашијанс“ на Хулу која се емитуваше во октомври, Клои се налутила на нејзината мајка откако се обидела да купи паун од Стјуарт.

“Само сакаше причина да ја имаш Марта Стјуарт на ручек. Ништо од ова не ми беше логично. Никогаш не сум зборувала за голема птица. Не сакам птици воопшто”, ѝ рекла Кардашијан на Џенер во тоа време.