Марго Роби е бремена со првото дете


Повеќе извори потврдија за PEOPLE дека ѕвездата на Барби (34) и сопругот Том Акерли го чекаат своето прво бебе.

Претставниците на двете ѕвезди не одговорија на барањата на PEOPLE за коментар.

Роби и Акерли,  34, за прв пат се сретнаа во 2013 година на снимањето на драмата Suite Française од Втората светска војна, каде тој беше помошник режисер, а таа беше пред камера.

Тие потоа се венчаа во декември 2016 година за време на приватна церемонија во заливот Бајрон во Австралија. Тие двајца никогаш не ја објавија свршувачката пред нивната венчавка.

Роби и Акерли најпрво беа пријатели и работеа заедно во продукциската куќа LuckyChap во продуцентски тим од четири лица, во кој се вклучени и пријателката на Роби од детството Софија Кер и Џози Мекнамара.

Компанијата продуцираше неколку филмови и телевизиски серии, вклучително и јас, Тоња, Birds of Prey и Barbie – сите во кои глумеше Роби.

Минатиот месец, Акерли се отвори за The Sunday Times за тоа како тој и Роби ги балансираат нивните лични и професионални животи.

„[Поминуваме] 24 часа на ден [заедно]“, рече тој. „Тоа е беспрекорно. Немаме вклучување, исклучување. Сето тоа стана една работа“.