Манго штотуку лансираше колекција со Викторија Бекам. Ги издвојуваме овие парчиња


ПРИСТИГНА возбудливата модна соработка помеѓу Викторија Бекам и брендот Манго. Нивната најнова колекција носи комбинација од елеганција, луксуз и достапност и внесува свежина и софистицираност во секоја гардероба.

Викторија Бекам, позната по своите едноставни и класични кроеви, се здружи со шпанскиот бренд како дел од прославата на 40-годишнината на Mango. Оваа колекција е полна со женствени фустани, трикотажа, привлечни чанти, аксесоари и чевли.

Ова не е прв пат Викторија Бекам да соработува со подостапен бренд. Веќе во 2017 година, дизајнерот имаше успешна соработка со американскиот малопродажен синџир Таргет, претставувајќи колекција на фустани со цветни мотиви и други парчиња облека и додатоци.


Од друга страна, Mango веќе неколку години соработува со реномирани имиња за своите колаборативни колекции, вклучувајќи модни инфлуенсери како Camille Charrière и Pernille Teisbaek и дизајнери на чевли како Simon Miller.

Новата колекција на Victoria Beckham x Mango изобилува со неодоливи парчиња кои ќе го привлечат вниманието на сите модни ентузијасти. Еве неколку клучни парчиња кои ќе ја збогатат секоја гардероба.