Мајли Сајрус прозборе за „Вог“: Многу ме судеа како детска ѕвезда


Лондон- Многу контроверзии ја следеа Мајли Сајрус во текот на нејзината кариера – но таа повеќе одбива да се обвинува себеси.

Во новото интервју за британскиот Вог, кантавторката на „Цвеќиња“ се отвори за своето патување од детската ѕвезда до денес и за тоа како се чувствувала виновна за моментите во нејзината кариера кои наидоа на бурни реакции.

„Со години носев некаква вина и срам околу себе поради тоа колку контроверзии и вознемиреност навистина предизвикав“, изјави 30-годишниот Сајрус за магазинот.

„Сега кога станав возрасен, сфаќам колку строго сум суден“, продолжи суперѕвездата. „Како дете бев остро осудувана од возрасните и сега, како возрасна, сфаќам дека никогаш не би осудувала строго дете.

Сајрус, исто така, размислуваше за нејзиниот третман од различни медиуми додека преминуваше во зрелоста и се присети на еден таблоид кој објави приказна за нејзините акни со наслов „Година на пробивање!“

„Како кој мислеше дека јас не сум човек што би бил повреден од тоа? Како да сум очигледно 20-годишна девојка“, објасни поп-ѕвездата. „Секако, на 20 години бев како секој 20-годишник. Мислите дека сте пораснати, но сега јас сум како „О, не, јас бев целосно дете“.

Најраните контроверзни моменти на Сајрус дојдоа за време на нејзиното време во хит серијата на каналот Дизни Хана Монтана. Во 2008 година, на интернет протекоа интимни фотографии од младата ѕвезда, а таа наиде на бурни реакции подоцна истата година затоа што позираше топлес на фотосесијата за Vanity Fair. Таа се извини за фотографиите на Vanity Fair во тоа време, но ја повлече изјавата во 2018 година.

Таа се соочи со дополнителни контроверзии за нејзиниот настап исполнет со тверкинг со Робин Тик на MTV Video Music Awards 2013 година, позирајќи гола во нејзиниот спот „Wrecking Ball“ истата година и беше обвинета за присвојување на хип-хоп културата во текот на нејзината ера на Бангерц.

На друго место во приказната за британскиот Вог, Сајрус се чинеше дека дополнително ги повикува своите чувства кон минатите контроверзни моменти додека промовираше текст од песната што се надева дека ќе ја објави во блиска иднина.

„Знам дека некогаш бев луда“, рецитирала таа. „Знам дека некогаш сум бил забавна. Велиш дека сум бил дива. Јас велам дека сум бил млада“.

Јунскиот број на британски Вог ќе биде достапен за дигитално преземање и на киосците почнувајќи од 23 мај.