Мајли Сајрус и Лијам Хемсворт се разведуваат по 8 месеци брак

САД– Славната холивудска двојка, поп-ѕвездата Мајли Сајрус (27) и актерот Лијам Хемсворт (29) , се разделија по 8 месеци брак.  Веста ја потврди Сајрус, која го лечи скршеното срце на  езерото Комо, во Италија со пријателка. Двојката од 2010 е заедно, со низа прекини.

-Одлучија да се посветат на кариерите и на грижата на заедничките домашни миленици, потврди нивниот портпарол.