Мадона ќе „дише во воздухот Ковид-19“ откако се тестира позитивно на антитела

САД– Мадона откри нова информација од своите „карантински дневници“.

„ Се тестирав пред некој ден“, сподели поп-ѕвездата на Инстаграм.„И дознав дека ги имам антителата, така што утре, ќе одам да одам на долго возење во автомобил и ќе дишам во воздухот полн со COVID-19 “.

Пејачката, исто така, се потсети на своите чувства дека е далеку од остатокот на светот.

„Јас сум толку збунета во сопствената збунетост, па збунета во мојата неспособност да го изразам своето разочарување. Ме зачудува тоа што толку многу се грижиме за она што луѓето мислат “, сподели Мадона.

Минатиот месец, ги разгневи фановите кога го нарече коронавирусот „голем еквилајзер“ од кадата исполнета со ливчиња од ружи. Тие ја повикаа да го изедначи нејзиниот живот во замок со многуте луѓе што се борат за основни работи, како што се храна и здравствена заштита.

Мадона донираше 1 милион американски долари на фондот за одговор на Ковид-19 на милијардерот Бил Гејтс.