Љубе Бошкоски итно примен на Инфективна

Поранешниот министер за внатрешни работи Љубе Бошкоски, синоќа е примен на Инфективната клиника поради влошена состојба со Ковид-19.

Бошкоски пред неколку дена откри дека е позитивен на вирусот, и се наоѓа во самоизолација во Челопек, и дека тогаш немал симптоми.