Ливерпул најде замена за Салах

Премеирлигашот Ливерпул е заинтересиран за купување на напаѓач на Лил, Николас Пепе.  Според француските медиуми, тимот од „Енфилд“ во Пепе гледа замена за Мохамед Салах, кој може да го напушти клубот во текот на летото.

Договорот на Пепе со Лил се пресметува до 30 јуни 2022 година.

Трансфермаркт проценува дека играч во моментов вреди 40 милиони евра.

Оваа сезона, Пепе настапи на 35 натпревари за Лил, постигна 20 гола. За него се заинтересирани и ПСЖ, Баерн, Интер и Барселона.