Лила, Северина, Сара Мејс: Зошто црвената боја е најдобар избор за Нова година?

Северина изгледа спектакуларно во црвена креација, а Сара Мејс никогаш посекси. Лила Филиповска, Марјана Станојковска, Елена Стефановска се само дел од нашите познати дами што периодов блеснаа во црвено…

Има посебна магија во новогодишниот период да се носи црвен фустан, па на ваков чекор се одлучија многу познати дами периодов, објави Црнобело.

Некои носеа наменски за фотосесија, други за настапи, но сите изгледаат неверојатно.

Северина

 

 

 

 

 

 

Сара Мејс

 

 

 

 

 

 

Марјана Станојковска

 

 

 

 

Лила Филиповска

 

 

Елена Стефановска

 

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Elena Stefanovska 🌸 (@elena_zivotsostil)

 

 

 

Александра Шијакоска (блогерка)

 

 

 

 

 

 

 

 

Џенифер Лопез

 

 

Џорџина Родригез