Леона Луис стана мајка


 

Англија– Пејачката на „Bleeding Love“ (37) и сопругот Денис Јауч го дочекаа своето прво заедно – ќерка – на 22 јули, објави Луис во објава на Инстаграм во вторникот вечерта.

„И тогаш беа тројца 💗Нашата мала Кармел Алегра пристигна на 22.7.22 🕊“, напиша Луис на слатката фотографија на која го држи во рака малото снопче радост на неа и Јауч.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 𝓁𝑒𝑜𝓃𝒶 𝓁𝑒𝓌𝒾𝓈 🎵 (@leonalewis)

 

Британската пејачка и нејзиниот сопруг првпат ја објавија својата возбудлива вест за бременоста уште во март, споделувајќи фотографија од Луис облечен во црн фустан кој го прегрнува нејзиното бебе.

„Едвај чекам да те запознаам летото ❤️“, напиша уметникот на фотографијата.

Јауч ја сподели истата слика на својата страница, пишувајќи: „Најголемиот подарок што можев да го побарам да дојде ова лето ❤️ Ти си една жешка a** Mama @leonalewis“

Во јули 2019 година, победничката на X Factor се омажи за кореографот на церемонија одржана во тосканското лозје на Стинг и неговата сопруга Труди Стајлер, кое се наоѓа јужно од Фиренца.

PEOPLE ексклузивно потврдија дека пејачката се сврши со Jauch во август 2018 година. Луис и Jauch првпат се запознале во 2010 година кога тој настапувал како резервен пејач на турнејата на Луис, а тој ја запросил на осумгодишнината од нивната врска .