Лени Клум порасна, позираше за „Вог“

САД- Ќерката на Хајди Клум тргна по стапките на својата мајка, супермоделот Хајди Клум (47). Лени (16) заедно мајка си сними моден едиторијал за „Vogue“ Германија.

Лени е дете на Хајди од врската со шефот на Формула 1 Флавио Бријаторе, а потоа беше посвоена од вториот сопруг на Клум, музичарот Сил. Моментално, Хајди е во брак со 31-годишниот Том Каулиц.

Клум, која направи неверојатна кариера како супермодел и телевизиски водител и продуцент, се отвори за своето најстаро дете во неодамнешното интервју за „Пипл“ и рече дека има шанса да ги следи нејзините стапки. Очигледно Лени доаѓаше на работа со мама на снимањето на „Следниот топ модел на Германија“.

„Таа доаѓаше, гледаше и учеше не само што правам јас, туку и што прават сите на снимањето. Мислам дека и е многу интересно “, рече Клум. „Кога сте на таа возраст, сè уште се обидувате да откриете кои сте, што сакате да бидете и некако да видите за прв пат кои се овие различни работи за да се случи ТВ-емисија. Таа навистина сака да го прави она што јас го правам ј“.

Хајди откри дека Лени од 13 години сакала да биде манекенка, ама таа не и дозволила.

-Бев сигурна во одлуката, а Лени ја почитуваше. За своите 16 години е многу сериозна и одговорна, затоа сега дозволив да тргне по моите стапки. Времето ќе покаже, изјави Клум за „Пипл“.