Крег во новиот филм за 007 ќе носи елегантни чевли Џејмс од телешка кожа

Англија- Брендот  што ги прави чевлите на Џејмс Бонд произведе лимитирано издание на чевли во чест на новот филм „No Time to Die “.

Настрана смелата мисија, кул гаџети и коктели со потпис, 007 е веројатно најпознат по неговиот британски стил. Сега, еден од најдобрите чевлари на Велика Британија дизајнира обувки достојни за омилениот таен агент на сите.

Како прослава на Џејмс Бонд и 25-от игран филм на ликот, „No Time to Die “,Crockett & Jones го дизајнираа James, Оксфорд чевли во лимитирано издание, направени од најубава телешка кожа. Додека на филмот Даниел Крег носи два други стила на брендот , новиот пар чевли го донесува уникатното чувство за стил на Бонд во реалниот свет со надградување на секој детал од добро познатиот стил на Оксфорд од наследството на брендот.

Најквалитетената телешка кожа им помага на прекрасно извајаната силуета на чевлите да блесне, форма формирана на Last No.348 чии модерни пропорции станаа темел на многу од најпознатите модели на брендот.

„Бонд е познат по својот совршено елегантен стил во сите ситуации и во„ No Time to Die “, чевлите Crockett & Jones се дел од таа равенка“, рече во изјавата дизајнерот на костуми на НТТД, Сутират Ана Лаларб.

Истото ниво на квалитет и внимание на деталите се пренесува и во внатрешноста. Целосно црната внатрешност е обложена со кожа, со лого 007, што е прв пат брендот да направи нешто од ваква природа. И бидејќи Crockett & Jones се грижат за долговечноста на секој пар што ќе го испрати во светот, овој доаѓа со сопствен комплет рачно изработени дрвени калупи за чевли. Но, за да бидат специјални како Оксфорд, кои ќе помогнат да ги поддржат, на нив им е врежано и славното лого 007. Хромирана лажица за чевли и згодна четка за чевли го комплетираат ексклузивното пакување.

Чевлите  James  од телешка кожа (1.195 американски долари) се достапни на веб-страницата на брендот, заедно со уште два стила изработени по мерка за  „No Time to Die “. Премиерата е закажана за 20 ноември.