Косово забележа 137 новозаразени

Во Косово, во последното деноноќие, има направени 867 тестови за Ковид-19, а 137 биле позитивни.

Почина еден пациент.

Од почетокот на пандемијата во Косово од Ковид-19 заболеа 16.891, а оздравеа 14.666 лица, пренесе Косово онлајн.

Активни се 1.572.

Вкупно се тестирани 80.058 лица.