Короната во Србија не се предава: 411 новозаразени, 8 починаа

 

Во последните 24 часа кај нашиот северен сосед Србија, заразени се уште 411 лица, а починаа осум лица.

Направени се 9.349 тестови.

Според споледните податоци на Министерството за здравство на респиратори во болниците ширум земјата се 170 пациенти.