Колку се богати децата на Трамп?

САД-Кога милионерот Доналд Трамп започна со кампања за републиканската номинација за претседател во 2016 година, неговите три најстари деца влегоа во центарот на вниманието како негови доверливи и најблиски советници во бизнисот и политиката. Доналд помладиот, Иванка и Ерик Трамп се најдоа во предизборната кампања со приближувањето на претседателските избори во 2020 година и тие можат да ги шират своите пораки преку своите 19,8 милиони следбеници на Твитер. Многу помалку видливи се другите две деца на претседателот.

Додека неговиот најмлад син Барон има 14 години и во голема мера не е во центарот на вниманието, четвртото дете на Трамп, ќерката Тифани, не е добро познато како нејзините постари браќа и сестри. Нејзината мајка е втора сопруга на Трамп, актерката Марла Мејплс и парот се венча во декември 1993 година, два месеци по раѓањето на Тифани. Откако се разделија и на крајот се разведоа во 1999 година, Мејплс ја одгледуваше Тифани во областа на Лос Анџелес, на спротивниот брег од Трамп и другите деца. Со текот на годините се ширеа гласини дека врската на Тифани со нејзиниот татко е затегната, а нејзината улога во семејството е нејасна. Сепак, неодамнешната матурантка од Правниот факултет е се повеќе во јавноста и рече дека можеби ќе сака да ги користи своите правни вештини на позиција во семејниот бизнис на Трамп.

Нето-вредноста на Тифани Трамп

Тифани Трамп, која сега има 27 години, има нето вредност од 10 милиони долари, според Нет Ворт. Таа во голема мерка беше одгледана од нејзината мајка, актерка и модел Марла Мејплс, но стана повеќе јавна личност откако нејзиниот татко беше избран за претседател во 2016 година. Таа зборуваше на Националната конвенција на Републиканците и во 2016 и во 2020 година, и таа направи неколку настапи во кампањата оваа есен.

Како и нејзините двајца најстари браќа и сестри, Тифани има и додипломски студии на Универзитетот во Пенсилванија. Дипломирала во мај на Правниот факултет во Џорџтаун. Претседателот Трамп е многу поблиску до Иванка отколку до Тифани? Иванка служи како постар советник во Белата куќа, но се верува дека Тифани споделува тесна врска со нејзината полусестра. Нејзините 1,3 милиони следбеници на Инстаграм исто така можат да видат дека таа е aубезна кон своите браќа.

Нето- вредноста на Барон Трамп

Најмалото дете на Доналд Трамп, 14-годишниот Барон Трамп, живее со неговите родители во Белата куќа. Како малолетник, тој нема пристап до какви било средства што може да се издвојат за него. Меланија Трамп, која е трета сопруга на претседателот, наводно презела чекори за да се осигури дека тој е правилно вклучен во наследството на неговиот славен татко. Според книгата на репортерката на Вашингтон пост, Мери Џордан, „Уметноста на нејзиниот договор: Нераскажаната приказна за Меланија Трамп“ ,првата дама го искористи својот потег од Њујорк во Вашингтон, кога Трамп беше избран за претседател како лост за повторно преговарање за својот предбрачен договор.

„Таа сакаше писмено да докаже дека кога станува збор за финансиски можности и наследство, Барон ќе се третира како подеднакво со најстарите три деца на Трамп , напиша Џордан.

Нето-вредноста на Ерик Трамп

Ерик Трамп (36) е најмладиот од трите деца родени од Доналд Трамп и неговата прва сопруга Ивана, во брак од 1977 до 1992 година. Нето богатството на Ерик е 300 милиони долари, според Нет Ворт.

Ерик работи како извршен потпретседател на Организацијата Трамп. Доналд и Ивана Трамп се разделија откако неговата афера со Марла Мејплс стана јавна, а Ивана го доби старателството над сите три нејзини деца. Таа го нарече својот најмлад син „Мудар, лојален, дарежлив, отворен, паметен, учтив, мајстор во разговор и полн со енергија и ентузијазам. Според сите сметки, Ерик и неговите постари браќа и сестри беа близу во пораст, а неговото време поминато со Тифани беше ограничено. Сепак, тој и Тифани се зближија како возрасни.

Нето- вредноста на Доналд Трамп помладиот

Најстариот од децата на Доналд Трамп, Доналд Трамп, има 42 години и има нето вредност од 300 милиони долари, по Нет Ворт.

Доналд помладиот поминал некое време во расправија со неговиот татко по разводот од мајка им, но тој беше сериозен поддржувач на претседателската функција и кампањата за реизбор на неговиот татко. Тој презеде активна улога во собирање средства и промовирање на агендата на претседателот.

Имал скоро 17 години кога се родила Тифани и тие живееле на спротивните брегови, па нивната интеракција веројатно била ограничена. Во еден момент, според едно интервју што неговиот татко го направил со Хауард Стерн, Доналд помладиот дури сакал да ја отсече Тифани од нејзиното наследство. Врз основа на фотографии и нивни јавни настапи, сега со Тифани изгледаат срдечни.

Нето-вредноста на Иванка Трамп

Иванка Трамп е второто дете родено од Доналд Трамп и неговата прва сопруга Ивана. Нет Ворт го процени богатството на Иванка Трамп на 800 милиони долари кога се комбинираше со имотот на нејзиниот сопруг Џеред Кушнер, развивач на недвижнини и претприемач. Иванка, која наполни 39 години на 30 октомври, се омажи за Кушнер во 2009 година. Тие имаат три деца.

Иако Тифани не минуваше многу време со Иванка како дете, а гласините за љубомора и непријателство меѓу нив ги направија таблоидите, тие станаа поблиски како возрасни и Тифани ја нарекува Иванка како нејзина најдобра пријателка. На 13-ти октомври на роденденот на Тифани, нејзината полусестра и испрати порака на Твитер во која пишуваше: „Се надевам дека оваа година ќе се одбележи твоето најдобро свртување околу сонцето! Те сакам многу!?