Која е сопругата на Хју Грант, Ана Еберстајн?

Англија– Во The Undoing чија премиера е на HBO на 25 октомври, Хју Грант (60) глуми покрај Никол Кидман во мистеријата за убиството исполнета со пресврт. Среде оваа приказна за нефункционален брак со високи функции (напишана од Дејвид Е. Кели, кој исто така застана зад „ Big Little Lies, “, последната серија за запирање на Кидман во овој специфичен жанр), природно е да се прашуваме за браковите на ѕвездите. За евиденција, Кидман е во брак со Кит Урбан скоро 15 години и додека романтичниот живот на Грант беше малку помалку конзистентен во тој временски период, тој конечно се смири во бракот од 2018 година.

Која е сопругата на Хју Грант?

Ана Еберстајн (41) потекнува од Шведска и е коосновач на Ace Slippers, скандинавска компанија за чорапи со седиште во Лондон. Таа ја основала компанијата со нејзиниот братучед во 2014 година „со цел да внесе повеќе напнат стил во традиционалниот чорап на шведски влечки“, според веб-страницата „ Ace Slippers “

Пред да започне сопствен бизнис, Еберстајн магистрирала економија на шведскиот универзитет Упсала. Таа продолжи да работи како производител на промоции за маркетинг и продажба на ESPN и како главни идеи за корпоративни маркетинг кампањи како хонорарен креативен производител и директор, според информациите собрани од нејзината страница на LinkedIn од страна на People, иако страницата не е веќе достапна.

Колку време се Грант и Еберстајн заедно?

Иако вечниот ерген Грант ги држеше во тајност деталтеи од неговата врска со Еберстајн, нивната историја датира барем од почетокот на 2012 година, откако Еберстајн го роди нивното прво дете (и второто на Грант), син по име Џон , во септември истата година. Само неколку месеци подоцна, во декември 2014 година, Грант го поздрави другиот син Феликс со Тинглан Хонг, коај е исто така мајка на првото дете на Грант, ќерка по име Табита, родена во септември 2011 година.

Веста за врската со Грант и Еберстајн се појави дури на почетокот на 2014 година, кога неколку весници открија дека Грант е додаден на изводот за родените на синот на Еберстајн некаде во 2013 година. Сепак, до тоа време, двојката се раздели, иако Еберстајн и нивното дете живееја во негова близина во Лондон, А Грант за Еберстајн велеше: „Ние сме многу добри пријатели, а таа е многу добра мајка“.

Грант и Еберстајн ја обновија својата романса кратко потоа, бидејќи во декември 2015 година го дочекаа своето второ дете заедно, ќерка, и оттогаш се заедно. Тие го пречекаа своето трето дете заедно – петто на Грант, за оние што водат сметка, – на почетокот на 2018 година, само неколку месеци пред да се венчаат на граѓанска церемонија на 25.05.2018 година. Во неочекуван пресврт, раѓањето на третото дете на двојката го објави Елизабет Харли, која му беше девојка на  Грант повеќе од една деценија кон крајот на 80-тите и 90-тите и случајно ги остави вестите да се лизгаат во епизодата од март 2018 г.

Што рече Хју Грант за бракот?

Иако актерот бил дел од многу романси низ неговите децении во центарот на вниманието, дури во 2018 година, кога имал 57 години, „вечниот ерген“ конечно направил брачен потез, по години на омаловажување на институцијата . Навести дека сака да стави крај на својот ергенски живот не многу после цмирувањето со Еберстајн: Во 2016 година, тој разговараше за неговите реформирани ставови за брак со Хауард Стерн, велејќи: „Го гледам прекрасниот аспект ако се ожениш за вистинска личност, твојот најдобар пријател , а истовремено и е пријатна и убава “, иако продолжи да додава:„ Мислам дека има нешто неромантично во бракот … Се затвораш “.