Кој е побогат: Џиџи Хадид или Зејн Малик?

САД– Сега, кога супермоделот Џиџи Хадид официјално потврди дека е бремена со своето прво дете, не можеме да помогнеме, но не се прашуваме како ова следно поглавје ќе влијае на нејзините финансии. На крајот на краиштата, таа веќе има собрано мало богатство. Значи, каква е нето вредноста на Џиџи Хадид? И, како се споредува со она на нејзиното момче, поп-ѕвездата Зејн Малик?

Хадид вреди околу 29 милиони долари. И не, тој број не му одговара на Малик, кој вреди околу 65 милиони долари благодарение на неговата успешна музичка кариера.

Поголемиот дел од нејзиниот приход произлегува од нејзината успешна кариера на модната сцена. Во 2017 година, Хадид беше прогласена за петти најплатен модел од Форбс, со проценет приход од 9,5 милиони американски долари годишно.

Покрај нејзиниот ангажман на ревии, манекенката потпиша и неколку вносни договори, меѓу кои со козметичката куќа Мејбелин, за водата Евијан, БМВ, Версаче и Томи Хилфигер.

Како тоа ќе се одрази на приновата? Се зависи од тоа дали Хадид реши да продолжи да работи. Иако не се сомневаме дека таа ќе ги искористи придружните зделки, нема негирање дека поголемиот дел од нејзиниот приход произлегува од договорите како модел. Сепак, со мултимилионска банкарска сметка, на неа навистина не и требаат дополнителни пари.

Сестра ѝ Бела Хадид вреди 25 милиони долари. Слично како и нејзината сестра, Бела заработува од манекенската кариера. Форбс ја рангираше како седми најплатен модел..

Нивната мајка Јоланда Хадид вреди околу 45 милиони американски долари и има  успешна кариера на ТВ. Таа претходно се појави на Making a Model With Yolanda Hadid  и The Real Housewives of Beverly Hills, каде, наводно, заработила 100.000 долари по епизода.