Кои се најсреќните денови за секој хороскопски знак?


Хороскопот открива кои се среќните денови во неделата за вашиот Хороскопски знак – еве кога треба да направите промени и да донесувате важни одлуки, а во кои денови да ги одложите работата и одлучувањето!

Овен

За родените во знакот Овен, вторник, петок и сабота се среќни денови. Другите денови се понеповолни за овој знак. Овенот треба да се посвети на некоја духовна дисциплина во вторник.

Бик

За родените во знакот Бик, понеделник, среда, петок и сабота се среќни денови. Во вторник треба да се избегнуваат големи трошоци, а петок и недела да се посветат на одмор.

Близнаци

За родените во знакот Близнаци, понеделник, среда, четврток и петок се среќни денови. Вторник и сабота обично се денови на грижи, тешкотии и загуби. Недела е поволна за рутинска работа и кратки патувања.

Рак

За родените во знакот Рак, петок и недела се поволни денови. Успехот во напорната работа е поврзан со понеделник, вторник и четврток. Среда е поволна за инвестиции, додека сабота е неповолна за неа. Во понеделник треба да се применува определбата за духовна дисциплина.

Лав

За луѓето родени во знакот Лав, вторник, среда, четврток и петок се среќни денови. Во понеделник и сабота треба да се избегнуваат важни работни места.

Девица

За родените во знакот Девица, понеделник, среда, четврток и петок се среќни денови.

Вага

За родените во знакот Вага, понеделник, вторник, среда, сабота и недела се среќни денови. Четврток е неповолен ден, а во петок овие хороскопски знаци имаат променлива среќа.

Скорпија

За луѓето родени во знакот на Шкорпија, среќни денови се понеделник, вторник, четврток, петок и недела. Додека среда и сабота не се поволни денови.

Астро совети: Која техника за ослободување од стрес е најдобра за вашиот хороскопски знак

Стрелец

За родените во знакот Стрелец, среда, четврток, петок и недела се среќни денови, додека потешкотиите се јавуваат во понеделник. Вторник значи загуба и екстремни трошоци. Во сабота овие знаци имаат бавен напредок и помош од другите.

Јарец

За родените во знакот Јарец, вторник, среда, петок и сабота се среќни денови. Денови за нега се недела, понеделник и четврток. Се препорачува инвестирање во сабота, додека работа со документи се препорачува во вторник.

Водолија

За родените во знакот на Водолија, понеделник, вторник, четврток и петок се среќни денови. Среда и сабота се неповолни денови, а неделата е променлива за овие знаци.

 

За родените во знакот Риби, вторник, четврток и недела се среќни денови. Понеделник и сабота предизвикуваат загуби и се неповолни. Среда и петок носат хармонија и просперитет.