Кери Бредшо тука ќе купуваше: Сара Џесика Паркер отвора продавница за чевли

САД- Славната актерка од „Сексот и градот“ Сара Џесика Паркер не можеше да замисли посовршен дом за новата продавница за следбениците на нејзиниот бренд за чевли. Следниот месец, Паркер ќе се исели од сегашната поп-ап продавница во долниот дел на Менхетен, и ќе ја завземе луксузната локација, која порано беше бутикот на кралот на чевлите „Маноло Бланик“.

Било кој страствен обожавател на „Сексот и градот“ ќе го препознаат местото на 54-улица како оној што ликот на Паркер, Кери Бредшо, честопати го посетува.

„Овој нов и убав дом е особено сентиментален, од сите очигледни причини“, се вели во соопштението за актерката и деловна жена. „Спомените за времето поминато со годините со Џорџ Д. МалкемУС III,( деловен партнер на Паркер] и љубовта кон историјата на адресата, само ме инспирираат повеќе за да создадам дестинација што е топла, гостопримлива и заслужувана за таква посакувана локација. Со нетрпение очекуваме да ги поздравиме нашите клиенти кои се враќаат, да ја отворат вратата за нови клиенти и да создадат простор каде сите се добредојдени. “

Паркер и Малкемус ја започнаа својата соработка во 2014 година. Брендот ќе има уште шест продавници на глобално ниво,вклучително и Дубаи и Абу Даби .