Карин Ротфилд организира моден спектакл во Катар за време на Светското првенство на ФИФА


Катар- Најголемата модна ревија на Карин Ротфилд, славна модна уредничка и советник за стил во брендот Карл Лагерфелд, до сега ќе добие една од најголемите сцени во 2022 година.

Таа „ќе го режира“ мега шоуто помеѓу полуфиналните и финалните натпревари на Светското првенство на ФИФА во Доха, Катар, овој декември.

Карин Ротфилд

Наречен Qatar Fashion United од CR Runway, настанот ќе има повеќе од 100 брендови – од познати куќи од наследство до млади, нови дизајнери од пет континенти – заедно со концерт на кој ќе настапат врвни меѓународни музички уметници.

Замислен од нејзината екселенција Шеика Ал-Мајаса бинт Хамад бин Калифа Ал Тани,  настанот на стадионот 974 со 40.000 седишта ќе собере средства за Образованието над се, непрофитна организација основана од Нејзиното Височество Шеиха Моза бинт Насер. Ал-Миснед и Шеиха Мајаса кои им даваат можности на загрозените деца и млади и ги зајакнуваат жените.

Шеиката Мајаса, Карин и Владимир Рестоин Ротфилд, главен извршен директор на CR Runway, ќе бидат домаќини на прес-конференција во Париз оваа есен за да објават дополнителни детали за модниот спектакл, кој се одржува под покровителство на движењето Катар создава.

Инаугуративното шоу CR Runway се одржа во јуни 2019 година надвор од Фиренца, Италија, за да ја прослави 20-годишнината на LuisaViaRoma. Околу 4.000 луѓе учествуваа на модната ревија со 100 изгледи, која вклучуваше модни венчаници на Кристијан Лакроа, изведба на Лени Кравиц и појавување на најголемите модели во индустријата во последните децении.