Карди Б ја покажа својата епска Биркин колекција, екссопругот ѝ подарил 15 од 23 чанти

САД-Не е тајна дека Карди Б (28) сака да живее луксузен живот. Од нејзините сложени маникири украсени со кристали до орманот со дизајнерски чанти, раперката „WAP“, 28, сака да ја канализира својата најгламурозна страна. И, една од најважните основни модни додатоци во нејзината гардероба? Иконската торба Биркин на Хермес, која Карди често ја комплетира со секоја секоја нејзина облека (дури и бикини!).

По враќањето дома од својот раскошен 28-ми роденден во Лас Вегас, Карди сподели поглед на нејзината колекција чанти Хермес – и да, ќе ви падне вилицата како што очекувавте.

Комплетно со скалило од подот до таванот за да може лесно да стигне до сите нејзини чанти, на дисплејот има 23 чанти Биркин со многу одлични ретки и единствени дизајни, како камуфлажа, сјај и печатење на маргаритка .

„Избери боја“, ја опиша Карди објавата на Инстаграм што стои пред импресивниот поглед на чантите, што веројатно чинат над 500.000 американски долари.

Во коментарите, отуѓениот сопруг на раперката Офсет, со кого ја дели 2-годишната ќерка Култур, остави дрска порака за својата колекција чанти. „Јас сум одговорен за 15 од нив“, рече тој.

Офсет не е единствениот што ја опсипува Карди со луксузната чанти. Минатиот викенд за нејзиниот 28-ми роденден, Кајли Џенер и подари на ѕвездата бебе сина Биркин чанти (која обично се движи од околу 40 000 до 50 000 американски долари) и сега се наоѓа во нејзиниот плакар, на третата полица од долниот дел.