Кара Делавињ е најплатена британска манекенка

Англија– Манекенката и актерка Кара Делавињ (27) ја симна од тронот Кејт Мос (45) со заработката. Лани заработила 21, 5 милиони фунти, за разлика од Мос која заработила 9 милиони фунти. На трето место по заработка е Рози Хантингтон-Вајтли (32) со 8 милиони фунти.

Како заштитно лице на „Шанел“ и други луксузни брендвови, Делавињ е најбарана и на модните ревии. Ова лето се омажи за долгогодишната Ешли Бенстон. На приватна церемонија измениле завети пред матичар облечен како Елвис Присли.