Какви препреки го очекуваат твојот хороскопски знак до 4 септември: Денес Вeнера влегува во Лав, спремете се за ризични промени


Хороскопот истакнува дека од 11 август Венера преминува во знакот Лав, што е неповолен настан. Во Лав ќе остане до 4 септември. Ова е период на љубов, изобилство, но може да ве очекуваат и некои предизвици. Ова е најважниот аспект за следните неколку недели, а еве кои пречки и турбуленции го очекуваат вашиот хороскопски знак:

Овен

Овенот треба да избегнува безделничење во следните три недели. Слабата Венера може да им ја одземе енергијата и да ги направи склони кон мрзеливост и апатија. Ова не е карактеристично за Овенот, но може да им се случи. За да се спречи губење на мотивацијата, може да помогне планирањето и распоредот на задачите.

Бик

Биковите треба да внимаваат на себичноста од нивна страна и комуникација со луѓе кои мислат само на себе. Факт е дека претставниците на овој знак ќе бидат под влијание на околината. Треба да ја минимизирате комуникацијата со оние кои покажуваат многу негативност.

Близнаци

Астролозите силно им препорачуваат на Близнаците од 11 август до 4 септември да се чуваат од авторитет. Луѓето родени во овој знак под влијание на Венера во Лав ќе почнат да имаат тенденција да преземаат иницијатива на кој било начин. Желбата за моќ и лидерство ќе ги убие сите други желби, па затоа мора да научите како да се одвлечете од работата, грижите и проблемите.

Рак

На Раковите им е важно во овој период да се ослободат од прекумерната ароганција, бидејќи Венера е нивниот најважен покровител. Додека е слаба, подобро е да не ги преценувате нејзините сили и способности. Правилната проценка на моменталната ситуација ќе им помогне на Раковите да не грешат и да не паднат на дното.

Лав

Лавовите често се бескрупулозни и горди. Помеѓу 11 август и 4 септември треба да посветат повеќе внимание на своето его. Мора да следите некои правила, невозможно е се да биде ваше. Важно е да бидете љубезни, сочувствителни и да ја надминете желбата да бидете над другите. Нема ништо лошо во тоа да се сметате себеси за еднакви со другите. Барем сега.

Девица

Девиците не треба долго да останат сами. Се препорачува да поканите пријатели, да комуницирате со најблиските. Во спротивно, може да започнат големи емоционални проблеми. Додека Месечината е во Лав, претставниците на овој знак треба да се борат со меланхолија и да избегнуваат бранови на тага и незадоволство.

Вага

Вагите треба да се ослободат од каква било манифестација на негативност кон саканите и пријателите. Ако дејствувате агресивно, тоа може да предизвика бурни реакции од луѓето околу вас. Вагите не се агресивни, па ќе им биде доволно да се воздржат во вистински момент.

Скорпија

Скорпиите треба да го надминат својот најголем порок – љубомората. Додека Венера е слаба, изливите на љубомора и посесивност можат да бидат многу поризични. Нивната деструктивност ќе достигне ново ниво, па астролозите препорачуваат претставниците на овој знак што поретко да ја ограничат слободата на своите најблиски и сродни души.

Стрелец

На родените во овој знак им се советува да не одат на непромислени и бесмислени патувања. Енергетските резерви на Стрелецот ќе станат ретки и нема да бидат доволни за зголемена физичка активност. Ова значи дека треба да работите помалку и да поминувате повеќе време во опуштена атмосфера.

Јарец

Јарците во периодот на слабост на Венера не треба да се преоптоваруваат со работа. Астролозите ги советуваат овие луѓе да прават точно онолку колку што е потребно, без да се жртвуваат за унапредување или комплименти од претпоставените. Треба да се фокусирате на вашето здравје и енергија. Венера нема да може на овие луѓе да им даде ментална издржливост.

Водолија

Водолиите треба помалку да се потпираат на меморијата, да ги поправаат своите планови, да направат распоред на настани и да ги запишуваат сите важни информации кои на некој начин можат да бидат корисни. Водолиското размислување може да пропадне, но тоа нема да биде голем проблем за нив, бидејќи Меркур ќе може да се квадрира со негативната Венера.

Риби

Рибите не треба да се потпираат само на интуицијата. Слабоста на Венера ќе ги натера луѓето родени во овој знак да не можат да ја предвидат иднината врз основа на претчувства. Каналот за комуникација со центарот на изобилството на универзумот малку ќе ослабне, па ќе мора повеќе да се потпирате на себе, а не на случајности.