Кај 33-годишен велешанец полицијата пронајде 1,1 килограми марихуана

На автопатот Скопје – Велес, кај наплатна станица „Сопот“, синоќа околу 19.00 часот при контрола на возилото „Фиат-Пунто“ со велешки регистарски броеви управувано од 33-годишниот  С.Б. од Велес полицијата пронајде  кесе со околу  1,1 кг. марихуана.

Како што информираат од СВР Велес, по документирање на случајот ќе биде поднесена пријава за стореното кривично дело.
loading...