Јувентус сака да го продаде Роналдо

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо може да го напушти клубот на лето, објави „АС“.

Според изворот, раководството на актуелниот италијански шампион сака да го растовари платниот список и да заработат пари од евентуалниот трансфер на 35-годишниот Португалец.

„Старата дама“ е подготвена да се раздели од напаѓачот за 100 милиони евра

Во тековната сезона на Серија А, Роналдо одигра пет натпревари, на кои постигна шест погодоци.