Јулија се прости од Алексеј со трогателна порака: „Љоша, ти благодарам за 26 години апсолутна среќа“ (видео)

Јулија Навална со емотивна објава се прости од својот покоен сопруг Алексеј Навални


Јулија Навална, вдовицата на рускиот опозициски политичар Алексеј Навални, кој почина во руски затвор во средината на февруари, во петокот се прости од својот сопруг со емотивна порака на социјалните мрежи.

На денот на неговиот погреб во Москва, на мрежата Х се појави трогателна објава и видео.

Во својата објава, Јулија му се заблагодари на Алексеј што секогаш ја поддржувал и мислел на неа, дури и од затвор.

„Љоша, ти благодарам за 26 години апсолутна среќа“, започнува нејзиниот текст.

„Не знам како да живеам без тебе, но ќе се обидам да те направам среќна и горда. Не знам дали ќе издржам, но ќе се обидам.

Дефинитивно ќе се сретнеме повторно. Имам толку многу приказни да ви кажам.

Те сакам засекогаш. Почивај во мир“, се само дел од мислите кои вдовицата му ги посвети на својот сопруг, додека на видеото се гледаат многу убави моменти на парот заедно, како и нивните јавни настапи и Алексеј во затвор.

Јулија Навална не присуствуваше на погребот на нејзиниот сопруг, јавува Си-Ен-Ен.