Јарец, Водолија и Риби – голем годишен љубовен хороскоп за 2023 година


Годишен љубовен хороскоп за Јарец, Водолија и Риби – одлична астро прогноза открива какви романтични искри ве очекуваат!

Голем годишен љубовен хороскоп за 2023 година за првите три знаци од зодијакот – Јарец, Водолија, Риби!

ЈАРЕЦ

За Јарците, 2023 година доаѓа со сентиментална атмосфера во првите месеци. Јарецот ќе оди од една во друга крајност, во кратки интервали, а вие ќе се двоумите помеѓу страста и нежноста. Минувате низ тежок конфликт со себе, а тоа може да влијае и на оние што ги сакате. Најважно ќе биде да се концентрирате на вашата неодлучност и да се посветите на решавање на оваа состојба.

Како што се приближуваат летните месеци, Јарците ризикуваат да се соочат со некои сентиментални прашања кои тешко се решаваат. Многу Јарци можат да се заљубат, да се менуваат, да донесуваат импулсивни одлуки за нови врски. Размислете за последиците од ова однесување пред да дејствувате. Доколку сте родени во третата деценија од вашиот знак, шармантна личност би можела да го освои вашето срце. Ќе се чувствувате како да сте на седмо небо, оваа љубов е таа што нè спојува заедно.

Вашите чувства се толку силни што иако датумот беше пред неколку недели, ќе сакате веднаш да излезете во јавност со врската.
Не дозволувајте да бидете слепи и добро размислете кому го подарувате своето срце и дали таа личност е вредна за вас. Дајте си време да ја анализирате темата детално. Пред да одлучите да бидете заедно засекогаш во добро или во лошо, треба сериозно да размислите.

ВОДОЛИЈА

Водолиите ќе бидат еуфорични во 2023 година. Оваа астрална клима во текот на првиот месец од 2023 година на многумина од вас ќе им донесе шанса за нов почеток во љубовниот живот, кој е одлучувачки и неочекуван пат. Осамените срца особено ќе сакаат да го стабилизираат својот живот и да започнат стабилна врска. Можна љубов на прв поглед за Водолија може да се случи за време на патување во странство или неочекувана средба со странец.

По неколку месеци ќе имате непријатно чувство на несигурност. Ако вашата романтична врска не ве задоволува целосно, можеби ќе треба да ја прекинете и да започнете од почеток. Некои лесно ќе одлучат да раскинат и ќе сфатат дека сега тоа е единственото решение. Сепак, повеќето Водолии ќе останат во романтични врски, без да се трудат да ја подобрат ситуацијата и да преземат одговорност во поголемиот дел од годината. Криењето на проблемот под тепих може негативно да влијае на квалитетот на животот. Ако сакате да останете со вашиот партнер, тогаш обидете се да ја подобрите оваа врска. Доколку е потребно, не двоумете се да побарате совет.

Во вториот дел од 2023 година, вие истрајувате во вашата вистинска желба да ги вратите работите во љубовта. Во овој период целосно ќе ја искористите внатрешната хармонија што ја носи планетата Јупитер. Во полн момент, ослободени, ќе зрачите со позитивен магнетизам, ќе ширите заразна радост околу себе и ќе бидете подготвени да ги искористите сите можности што ви ги дава оваа планета.

Во последните месеци ќе имате тенденција да размислувате премногу за иднината, а помалку за сегашноста. Овој став може да предизвика конфликти, особено ако вашиот партнер е роден во знакот Вага. Осамените Водолии немаат за што да се грижат; ако на нивниот љубовен живот им недостасува зачин, тие се подготвени да ја вложат својата енергија и креативност во други аспекти од животот додека не се подобри љубовната сфера. Водолиите кои стапуваат во брак оваа година очекуваат успех.

РИБИ

Зафатените Риби нема да имаат проблеми во љубовниот живот. За осамените ќе се зголемат шансите да најдат партнер. Но, добро е да не брзате. Оставете време да го запознаете партнерот пред сериозно да се зафатите со врската. Подобро е да го земате бавно, за да избегнете раскинување подоцна, кое е секогаш болно. Не бидете премногу дискретни или срамежливи ако сте во близина на некој што ви предизвикува силни емоции. Изразете ги вашите чувства.

Венера во втората половина на 2023 година ја носи реакцијата на другата личност на искреност која ќе биде одлична, па ова е поволен период да ги покажете некому своите чувства и да искористите добра прилика. Од друга страна, овој астрален амбиент ќе ве натера да станете романтични и да почувствувате одредена носталгија за минатото. Не оживувајте ниту една љубов од минатото: ризикувате повторно да ја преживеете веќе заборавената болка. Венера, добро насочена, лесно ќе влијае на вас, а вашата потреба за нежност ќе биде голема. Не ја барајте среќата на друго место, туку погледнете околу себе – таа е веднаш зад аголот.

Осамените Риби треба да размислуваат и да дејствуваат претпазливо, без да ги забрзуваат работите кога станува збор за љубовта, особено во последните месеци од 2023 година. Не ги идеализирајте другите луѓе додека не го дознаете нивното срце.