Ivanov, Ahmeti, dhe Mickovski të shtunën takohen me kryeministrin Zaev

Të shtunën është paraparë që kreu i shtetit të takohet me liderët e partive më të mëdha politike në vend. Në këtë takim kryeministri Zoran Zaev liderët e partive politike të VMRO – DPMNE-së dhe BDI-së do ti informoj për rrjedhën e bisedimeve për çështjen e emrit me Greqinë.
Siç bëhet e ditur në këtë takim do të marrin pjesë kryetari i shtetit Gjorgje Ivanov, kryetari i VMRO – DPMNE-së, Hristijan Mickovski dhe lideri i BDI-së, Ali Ahmeti.

Në disa raste kryeministri Zoran Zaev paralajmëroi se për procesin e bisedimeve do ti informoj edhe liderët e partive opozitare.