Исчезна 35-годишен маж од Скопје


Фото: Б. Грданоски

Вчера во 21 часот во полициска станица било пријавено исчезнување на 35-годишниот С.С.

– На 12.03.2023 во 21.00 часот во Полициската станица Бит Пазар, Х.С.(57) од Скопје пријавила дека од домот се оддалечил нејзиниот син С.С.(35) кој имал здравствени проблеми, информира МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.