Инстаграм профилот на Џенифер Лопез ги брише сите објави, а другите социјални канали се темни


САД– Без објаснување, сметките на социјалните мрежи на Џенифер Лопез станаа црни, а нејзиниот Инстаграм беше целосно избришан.

Инстаграм профилот на пејачката, актерот и продуцентот – кој со 226 милиони следбеници е нејзината најследена платформа – доцна во вторникот покажа дека наеднаш нема објави, а профилната фотографија е заменета со цврста црна слика.

Сметките на Твитер (45,5 милиони следбеници) и ТикТок (15,4 милиони) на Џеј Ло, исто така, ги заменија профилните слики со црна слика, но на тие платформи нејзините претходни објави не беа избришани.

Претставниците на Лопез не одговорија веднаш на барањето за коментар. Во минатото, познатите личности и музичари ги нулираа сметките на социјалните мрежи пред некоја голема објава, како што е албум.

Најновиот студиски албум на Лопез, „A.K.A.“, беше објавен во 2014 година. Таа настапи на полувремето на шоуто на Супер Боул во 2020 година заедно со Шакира, што беше основа за документарниот филм на Нетфликс „Полувреме“, кој беше објавен претходно оваа година.

На филмскиот фронт, таа неодамна глумеше во  „Marry Me“ со Овен Вилсон и ќе се појави во „Sotgun Wedding“ заедно со Џош Духамел, закажана за декемвриско прикажување. Лопез ќе глуми и атентатор во акциониот филм „Мајката“, кој треба да се појави на стримерот следната година. Во 2021 година, таа лансираше линија за нега на кожа, JLo Beauty.

Лопез и Бен Афлек се венчаа ова лето во Лас Вегас, откако парот ја обнови врската од раните 2000-ти, а таа го додаде презимето Афлек како нејзино легално презиме.

Лопез е единствениот уметник кој имал бр. 1 филм и албум во САД истовремено, „The Wedding Planner“ и „J.Lo“ во 2001 година. Оваа година таа стана првата личност со латинско потекло што ја доби наградата Generation на MTV Movie & TV наградите во 2022 година.