И во Србија расте бројот новозаразени – денеска 173

 

Во последните 24 часа во соседна Србија регистрирани се нови 173 случаи со корона вирус, а почина еден пациент.

Тестирани биле 6.933 примероци. На респиратори во болниците ширум земјата се 21 пациент.

Досега од последиците на Ковид-19 во Србија починаа 761 лице.

Вчера во Србија беа регистриани 121 новозаболен.