И принцот Алберт од Монако заразен од корона вирусот

Принцот Алберт од Монако е тестиран позитивен на корона вирусот, но неговото здравје не е загрижувачко, соопштија од неговата канцеларија во четвртокот.

„Принцот Алберт продолжува да работи од канцеларијата во неговите приватни апартмани“, се вели во соопштението.