И принцезите грешат: 17 кралски моменти кога двапати е облечен ист фустан

Kралската мода е многу специфична. Протоколот бара високи членови на европските кралски семејства да се облекуваат во таков стил што е и шик и скромен. Секако, многу од овие принцези, од Кејт Мидлтон до принцезата Софија, па дури и кралицата Максима и принцезата Шарлин, повторно и одново се обраќаат кон истите дизајнери, а секој толку често, тие го носат истиот изглед.

Принцезата Беатрис и Кејт Мидлтон во фустани на „Вемпајерс вајф“

Еве седумнаесет принцези и кралици во разни пригоди и години беа фатени во исти облеки, плус еден впечатлив американски пример, првата дама на САД Меланија Трамп што не можевме, а да не го вклучиме.

Војвотката Кејт и принцезата Софија од Шведска
Грофицата од Васекс, Софи и принцезата Беатрис од Виндзор во фустани на Емилија Викстед
Принцезата Шарлин од Монако и кралицата Максима од Холандија во фустани на Валентино
Принцезите Александра од Берлебург, од Луксембург, Маделин од Шведска и војвотката Кејт во фустани на Џени Пекам
Кралицата максима од Холандија и принцезата Маделин од Шведска во фустани на Џанбатиста Вали
Принцезата Мет-Мари од Норвешка и принцезата Мери од Данска во фустани на Ракел Диниз
Кејт Мидлтон и Меган маркл во фустани на Диане вон Фурстенберг
Принцезата Мери од Данска и принцезата Шарлин од Монако во фустани на Вилшенко
Кејт Мидлтон и принцезата Мет-Мари од Норвешка во фустани на Ердем
Принцеза Викторија од Шведска и кралица Максима од Холандија во фустани на Ели Сааб
Принцезата Мери Шантал од Грција и првата дама Меланија Трамп во фустани на Валентино
Кралицата Максима од Холандија и принцезата Шарлин од Монако во креации на Валентино
Принцезата Софија од Шпанија и Кејт Мидлтон во капути на Каролина Херера
Принцезата Клер од Луксембург и принцезата Мет-Мари од Норвешка во фустани на Вилшенко
Принцезата Викторија и принцезата Мери Шантал од Грција во фустани на Долче и Габана
Меган Маркл и кралицата Летисја од Шпанија во молив-здолниште од Хјуго Бос