И Помпео ни честиташе за преговорите со ЕУ

Државниот секретар на САД, Мајк Помпео, ја поздрави одлуката на Европската унија да започне преговори за членство со Македонија и со Албанија.

-САД ќе останат ваш партнер на секој чекор напред, порача Помпео во пораката објавена на Твитер.