Хороскопски знаци кои треба да се подготват за потешки времиња: Октомври им носи караници и финансиски потешкотии


Влеговме во последниот квартал од оваа година, а за некои знаци тоа значи дека треба да се подготват за предизвици и тешкотии бидејќи прогнозата за следниот месец нема да биде многу добра.

Есента пристигна, а многумина од нас веќе полека ги очекуваат божиќните празници, приеми, забави и празнични веселби. Како прво, не чека октомври, месец кој на многумина им е драг бидејќи не носи големи изненадувања и стресови, а времето е сепак доволно пријатно за долги прошетки во природа, која ја облече раскошната есенска облека.

Сепак, ѕвездите предупредуваат дека овој месец нема да биде толку мирен за некои од нас – имено, за одредени знаци крајот на годината носи непредвидени неволји, како во деловното, така и, за жал, во приватната сфера, а за некои од нив тоа ќе се случи во текот на октомври.
Како и секогаш, астрологијата ни нуди увид во можните тешкотии со кои би можеле да се соочиме врз основа на нашиот хороскопски знак и сегашните планетарни соѕвездија. Ако е така, најдобро е да се подготвите за невремето.

Три хороскопски знаци кои очекуваат предизвици во октомври

БИК
Луѓето родени во знакот Бик се познати по својата стабилност и издржливост. Сепак, и најсилните меѓу нив ќе добијат неколку тешки удари на крајот на годината – затоа Биковите ќе имаат можност да покажат од што навистина се ‘направени’. Предизвиците кои ѕвездите им ги подготвуваат се однесуваат пред се на финансиите, па астролозите му порачуваат на Бикот отсега да биде што поштедлив, бидејќи секој динар ќе мора двапати да се преврти. Во октомври на повидок се финансиски загуби и материјални штети, што не му се допаѓа на хедонистичкиот Бик.

БЛИЗНАЦИ
Луѓето родени во знакот Близнаци имаат добро развиени комуникациски вештини, љубопитни се и социјални. Сите овие квалитети добро ќе им дојдат кога ќе се соочат со проблемите кои ги очекуваат во текот на октомври – а ќе имаат врска со меѓучовечките односи. Близнаците ќе се најдат среде некои конфликти кои ќе ги исцрпат емотивно. Ќе им се чини дека околината не ги разбира, а на Близнаците им е особено тешко да го прифатат тоа.

ВОДОЛИЈА
Во наредниот месец многу е важно родените во знакот на Водолија да не го занемаруваат своето здравје. Водолиите мора да внимаваат на здрава исхрана и физичка активност, но и доволно да се одморат. Инаку, во текот на октомври би можеле да ги снајдат разни здравствени проблеми, па доколку ги игнорираат сигналите што им ги испраќа телото, поголемиот дел од месецот ќе го поминат на боледување.