Хороскопски знаци кои играат подмолни игри во љубовта


Ова се хороскопски знаци кои во љубовта делуваат подмолно и никогаш не се искрени!

Хороскопот открива колку среќа ќе имаме секој ден или во годината што е пред нас, но кажува многу и за нашиот карактер. Aко штотуку започнувате нова врска, прочитајте кои хороскопски знаци играат ментални игри кога е љубовта во прашање!

Близнаци

Тие воопшто не се сметаат себеси за луѓе кои играат ментални игри, но навистина е така. Според партнерот применуваат тактика „топло-ладно“ предизвикувајќи кај него чувство на несигурност. Секогаш се шармантни, па тоа е тешко да се препознае, но длабоко во себе знаат што прават. Ако на Близнаците отворено им кажете дека знаете што прават, можеби ќе признаат, но ќе се уверат дека тоа не е толку страшно како што им изгледа на сите околу нив.

Вага

Вагите сакаат интимност, сакаат да бидат во врска, но имаат неверојатна способност да „скокаат“ од врска во врска. Нивната страст е да ги задоволуваат другите луѓе, но нема да бегаат од играње ментални игри за да го добијат она што навистина го сакаат. Најголемата мистерија со Вагата е, зошто тој едноставно не кажува што сака?

Скорпија

Врската со Скорпија е како тест за вашата ментална сила. Повторно и одново и треба доказ колку ја сакате и постојано ќе смислува предизвици за да и го докаже тоа. Скорпијата ја „преживува“ само некој кој вистински ја сака, а има натчовечко трпение!

Стрелец

Не сака да биде воздржан, се стреми да биде слободен како птица, поради што Стрелецот е сиот „беспомошен“ во сериозните врски. Има чувство дека партнерот ќе му ги отсече крилјата, дека нема да има доволно слобода, поради што понекогаш мавта и игра ментални игри. Сето тоа е обид на Стрелецот да утврди дали заслужувате да се смирите покрај вас, или може да „треперат“ додека не разберете што се случува.

Риби

Психолозите велат дека Рибите сакаат да глумат „професионални жртви“. Никој, како Рибите, нема да ве убеди дека сте погрешиле, дека сте страшни, дека воопшто не ги сакате… А тие можат да бидат одмазднички кога воопшто не го заслужувате тоа. Рибите ќе флертуваат со некого само за да видат како ќе реагирате, поради што нивните врски често се распаѓаат.