Тренд од Холивуд : Кендал Џенер ги носи омилените чизми на трендсетерките

САД– Дизајнерот за чевли Стјуарт Вајцман во Холивуд го има статусот како Маноло Бланик и Кристијан Лабутан. Од луксузни чевли за црвените килими и невести до патики за секој ден.

Топ-манекенките се тепаат секоја сезона да станат заштитни лица на брендот , а оваа есен-зима и успеа на Кендал Џенер (23) која позира со новите омилени чизми на трендсетерките.

Продавница на Вајцман во Хонг Конг