Хари и Меган ќе летуваат со кралицата

Англија- Принцот Хари и Меган Маркл можеби се повлекоа од своите должности како кралски личности, но тоа не значи дека тие веќе не се членови на кралското семејство.

Според новиот извештај во „Сандеј тајмс“, двојката се надева дека ќе се врати во Велика Британија во јуни за да учествува во „ Trooping the Colour , годишен настан на кој британската армија парадира низ улиците во чест на роденденот на кралицата. Но, тоа не е сè. Како што е наведено во извештајот, Хари и Меган исто така прифатиле покана од кралицата да поминат дел од своето лето со неа во нејзиниот сакан имот на Балморал.

Како што понатаму забележа „Тајмс“, бебето Арчи може да помине во многу време со неговите баба и дедо, принцот Чарлс и Камила. Ова ќе биде добредојдена посета, бидејќи веројатно е дека Арчи не видел или поминал време со кралското семејство од официјалното преселување на неговите родители во Канада пред неколку месеци.

Исто така ќе биде исклучително важно и за кралицата која „Сандеј тајмс“ ја објави во јануари беше „многу тажна“ за отсуството на Хари и од земјата и од семејството.

Сè уште нема никаква вест дали Хари и Меган планираат да поминат време со принцот Вилијам и Кејт Мидлтон. Претходно овој март, луѓето мислеа дека првото јавно обединување на двојките на Денот на Комонвелт … не помина добро.

Изгледаше како да Вилијам и Кејт ги игнорираат обидите на Хари и Меган да кажат здраво, додека чекаа кралицата да влезе во Вестминстерската опатија.