Хајди Клум: Короната не дистанцира со сопругот

САД- Топ-моделот Хајди Клум (46) игра безбедно откако се разболе дома додека го снимаше „Америка има талент“ минатата недела. Германската манекенка, која е судија во шоуто за таленти во НБЦ, во неделата им порача на обожавателите дека таа и сопругот Том Каулиц (30) се на дистанца додека ги чекаат резултатите од нивното тестирање за коронавирусот.

Двојката која се венчаше лани објави видео како се бакнуваат низ чаша, наместо да ризикуваат да ги шират бактериите.

„Како и многумина од вас, и јас бев болна цела недела и, за жал, мојот сопруг кој се врати од турнејата пред неколку дена, исто така се чувствува болен“, сподели мајката на 4 деца.За да бидеме безбедни, остануваме настрана додека не ги добиеме резултатите од нашите тестови за коронавирус . Не сакаме да шириме бактерии и да ризикуваме другите да се разболат … дури и едни со други! Колку што сакам да го прифатам и да го бакнам, поважно е да се направи вистинската работа и да не се шири понатаму “.

Таа продолжи да ги поттикнува другите да практикуваат социјално дистанцирање.

„Овие се чудни времиња … но во овие моменти се сеќавате на она што е навистина важно – луѓето што ги сакате и ги чувате безбедни. Социјалното растојание е она што сите треба да го направиме сега за да бидеме одговорни граѓани на светот. Сите сме во тоа заедно и на нас е да ги заштитиме своите најблиски, и соседите и нашите заедници. Слушајте ги службените лица и останете дома ако можете и физички да се дистанцирате од другите луѓе … особено ако не се чувствувате добро. Гледам сите убави работи што луѓето ги прават едни за други низ целиот свет и тоа ми дава надеж! “, вели Клум.