Хајди Клум и ќерката Лени во празнична кампања: Најубав новогодишен подарок 


Супермоделот Хајди Клум и ќерката Лени Клум ја започнуваат божиќната сезона со нова кампања за италијанскиот бренд за долна облека Intimissimi.

Лени (19) објави серија фотографии на Инстаграм во вторник, од фотосесијата што ја направи со Хајди (50).

На снимките, Лени и Хајди позираа заедно во црвена и црна долна облека и црвен кармин.  

Вртелешката од фотографии вклучуваше и соло снимки на Лени како позира сама во ист сет црвена долна облека, како и црн број со наметка со пердуви. Последниот слајд е видео од кампањата. Хајди и Лени се синхронизираа со божиќните песни додека наредени кутии за подароци и играа со црвена лента.

Ова не е прв пат двојката да направи заедничка фотосесија. Лени ја започна манекенската кариера на 16 години кога таа и Хајди ја красеа насловната страница на изданието на Вог Германија за јануари/февруари 2021 година.

„Беше само прашање на време кога ќе се обидам и самата да станам модел“, изјави Лени за публикацијата тогаш. „Првата понуда дојде кога имав само 12 или 13 години, од бренд кој сакав да го носам: Бренди Мелвил. Во тоа време ја молев мајка ми, но нема шанси. Сега разбирам дека ќе беше прерано“.