Гвен Стефани во топ-форма за божикната елка: До мозокот е, не е до телото

САД- Поп-ѕвездата Гвен Стефани (51) го чувствува празничниот дух. Таа облече супер слатко црвено-бело балско здолниште со корсет ѝ ги покажа нејзините тонирани стомачни мускули за време на нејзиниот настап на шоуто во Центарот Рокфелер на церемонијата на светнувањето на традиционалната елка.

„И претходно сум пробал јога и пилатес, но повеќе сакам вежби за фитнес во стара школа“, изјави Гвен за „Инстајл“. За пејачката тоа значи повеќе физички тренинзи, како бокс.

И држењето до рутина е супер важно за неа, и таа рече дека сака да удира во теретана пет дена во неделата.

„Секогаш се чувствувам подобро кога сум во рутина, иако понекогаш го мразам тоа.Сакам да правам чучњеви и кичеви . Не полудувам како порано. Правам доволно за да се чувствувам добро во моето тело”.

И таа не прави кратки исклучоци.

“Немам волшебно нешто што го правам за да останам фит. Јадам навистина здраво, настапувам и и вежбам”, изјави Гвен за Shape.

Гвен, исто така, за Harper’s Bazaar во 2012 година изјави: “Не постои тајна: вие само треба да јадете здраво, да вежбате и да се измачувате! Тоа е повеќе за мојот мозок отколку за моето тело”, открива таа.

А, кога станува збор за храна, Гвен започнала да следи вегетаријанска диета кога имала 12 години и е веган .