Гвен Стефани е модна икона по избор на публиката

САД- Поп-ѕвездата Гвен Стефани пристигна на црвениот тепих на People’s Choice Awards синоќа во Санта Моника, Калифорнија, во драматична тоалета на Вера Ванг, подготвена да зборува за сите работи, пред победата на нејзината награда Fashion Icon – иако нејзиниот дечко Блејк Шелтон се истакнуваше во секојдневен блејзер и фармерки.

Поранешната пејачка на „”No Doubt “ ѝ изјави на   Е! водителката Џулијана Ранчиќ дека ова не е типична ноќна ноќ на Шелтон.

Кардашијанс

„Ме плаши на црвениот тепих со Блејк затоа што тој никогаш не се спрема за него.  „Мислам дека направивме добар избор со гардеробата, изјави таа.

Зендаја

Стефани и Шелтон се обајцата судии во оваа сезона на “The Voice.”

Џереми Скот

Други големи добитници на наградите во недела навечер се актерката Џенифер Анистон и поп-ѕвездата Пинк, ги добија  наградите „Икона на публиката“ и „Шампион на публиката“.

Пинк
Џенифер Анистон