Грузија „закажа“ финале со Македонија или со Косово

Грузија ја победи Белорусија со 1-0 во првото полуфинале на Европското првенство следната година и веќе очекува ривал во финалето.

Тоа ќе биде една од екипите на Северна Македонија и Косово кои играат едни со други во моментов.

Торнике Окриашвили го постигна единствениот гол од пенал на почетокот на мечот во „Динамо Арената“ на „Борис Паидхадзе“ во Тбилиси.