дома Македонија Градоначалникот Рамиз Мерко итно примен на Инфективната клиника

Градоначалникот Рамиз Мерко итно примен на Инфективната клиника

Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко, синоќа бил итно примен во Инфективната болница во Скопје, пишува порталот Журнал.Сè уште не е познато дали Мерко е заразена со „Ковид-19“.

Во моментот, на него му се прави детална контрола и испитувања за да се знае точно за неговата здравствена состојба.