Голем месечен хороскоп за јули: Возбудлив месец за Близнаците, на Рибите им треба одмор, а вам?


Прочитајте како ѕвездите ќе ви бидат наклонети во јули!

ОВЕН

Работа
Овој месец сте растргнати помеѓу желбата да блеснете на работа и да се откажете од се. Имате цел месец да одлучите што е најдобро да направите, а се што ви треба за да успеете е добра организација.

Љубов
Соочени сте со ситуација кога треба да направите избор. Многу е можно да сте незадоволни од врската и да размислувате за раскинување. Да останете во врска во која не сте среќни не е решение, но можеби искрениот разговор со партнерот може да ги промени работите.

Здравје
Преморени сте и потребен ви е одмор. Спијте повеќе и грижете се за вашиот имунитет.

БИК

Работа
Полни сте со ентузијазам, јули ви носи амбиции и желба на сите да им покажете што можете, а со малку труд ќе успеете. Внимавајте на што ги трошите парите бидејќи лесно може да се задолжите доколку купите непотребни работи.

Љубов
Премногу се грижите за иднината, можеби треба да се опуштите и да уживате во сегашноста, убавите и романтични моменти. На љубовен план ве очекуваат подобрувања, без разлика дали сте слободни или зафатени.

Здравје
Се чувствувате добро, само обидете се да пиете повеќе вода.

БЛИЗНАЦИ

Работа
Јули ќе биде многу возбудлив за вас, размислувате за промени на полето на работа. Голем успех ги следи оние кои се занимаваат со некои креативни занимања, ги очекува голем напредок. Внимавајте на комуникацијата на работа, можно е таа да „чкрипи“.

Љубов
Ве очекуваат убави работи во љубовта, можно е партнерот да ви подготвува убаво изненадување. Бесплатно, можно е да остварите интересно познанство на патување.

Здравје
Внимавајте повеќе на исхраната, склони сте кон дебелеење овој месец.

РАК

Работа
Јули е резервиран за да ги завршите веќе започнатите обврски, но не треба да преземате нови задачи. Би уживале и во одмор, кој ќе ви ги наполни батериите за идните успеси.

Љубов
Како што се наближува крајот на месецот, работите ќе стануваат се повозбудливи за вас! Расположени сте за флерт и ќе има многу, само внимавајте со своето однесување некому да не дадете лажна надеж.

Здравје
Потрудете се да бидете физички поактивни, премногу седење нема да ви донесе ништо добро.

ЛАВ

Работа
Посветени сте на остварување на целта што си ја поставивте и ќе успеете во тоа пред крајот на месецот, со многу труд. Парите се лепат до вас, па сигурно ќе имате некаква добивка.

Љубов
Полни сте со самодоверба и толку сте харизматични што сте во центарот на вниманието каде и да се појавите. Ќе ви донесе бројни љубовни и „непристојни“ понуди, а на вас е да одлучите што ви одговара во овој момент.

Здравје
Можни се проблеми со притисокот, обрнете повеќе внимание на тоа.

ДЕВИЦА

Работа
Во јули ќе бидете на тест, што се однесува до работата, во смисла дека ќе ви треба многу трпение за да го постигнете она што го сакате. Чувајте ја целта пред очи, таа ќе ви помогне да истраете!

Љубов
Овој месец сте многу страсни, што ќе има големо влијание врз односот со партнерот. Слободно, не двоумете се да го направите првиот чекор и да ги признаете чувствата на личноста која ви се допаѓа, ѕвездите се на ваша страна!

Здравје
Се чувствувате добро, но не е полошо да одите на некои превентивни прегледи.

ВАГА

Работа
Уживате во плодовите на трудот и трудот што ги вложивте во претходниот период! Научивте многу лекции од некои претходни ситуации кои не ви беа баш пријатни и кои ќе ви значат многу во наредниот период.

Љубов
Прилично сте нетрпеливи, а тоа може да ви направи проблем во односот со партнерот. Не брзајте со него да направи нешто што сакате, обидете се да најдете компромис.

Здравје
Склони сте на главоболки, обидете се да поминувате повеќе време во природа, но избегнувајте ги најсончевите делови од денот.

СКОРПИЈА

Работа
Ќе се соочите со некои ситни проблеми на работа, но ништо што не можете да го решите. Можно е различните ставови да доведат до овие проблеми, но не двоумете се да се залагате за себе.

Љубов
Овој месец сте решени да не се согласувате на ништо помалку од она што го заслужувате. Подготвени сте да го „пресечете“ и најмалиот гест на партнерот кој не ви се допаѓа, но добро размислете пред да направите било што.

Здравје
Здравјето ви е одлично, но треба да одите на стоматолог.

СТРЕЛЕЦ

Работа
На почетокот на месецот ќе бидете многу мирни, што добро ќе ви дојде на работа, а кон средината на јули следува нов наплив на креативност. Одлично време е да постигнете сè што сте зацртале, дури и ако тоа значи промена на работните места!

Љубов
Ве очекуваат убави моменти во љубовните врски, подготвени сте напорно да работите на партнерот и тоа уште повеќе ќе ве зближи. Слободно, очекувајте повик од некоја поранешна љубов и размислете добро што ќе правите.

Здравје
Можни се болки во грбот, треба да бидете малку физички поактивни, ќе ви ги ублажи проблемите.

ЈАРЕЦ

Работа
Подготвени сте да направите голем чекор, за кој претходно немавте храброст. Следете го вашиот инстинкт, но добро размислете пред секој чекор и со малку мудрост и претпазливост ќе успеете во она што сте го зацртале.

Љубов
Овој месец, за жал, не е идеален за љубов и може да ви донесе раскинување. Свесни сте дека вашата врска веќе некое време е „растресена“ и дека ниту една страна не е среќна, затоа бидете храбри и повелете!

Здравје
Физички се чувствувате одлично, но расположението варира во текот на месецот. Потпрете се на пријателите и правете работи што ве прават среќни.

ВОДОЛИЈА

Работа
Полни сте со енергија и овој месец ништо не може да ве спречи да го постигнете сето она што сте го зацртале! Можете да правите што сакате, но најдобро е никому да не кажувате за вашите планови бидејќи некој би можел да ве саботира.

Љубов
Зад вас е емотивно тежок период, но на добар пат сте наскоро да станете старите. Не го одбивајте вниманието на партнерот или некој што ви се додворува, а тоа ќе ви помогне да се чувствувате подобро.

Здравје
Добро се чувствувате, но внимавајте на имунитетот, јадете повеќе овошје и зеленчук.

РИБИ

Работа
Се чувствувате малку уморни и ги одложувате обврските што треба да ги завршите. Навистина ви треба одмор, а во меѓувреме погрижете се да го завршите само она што треба. Ова не е време за некои големи промени.

Љубов
Имате поддршка од партнерот во се што правите и тоа прави да се чувствувате одлично. Слободна, блиска личност која долго ја познавате би можела да ви ги признае чувствата.

Здравје
Исцрпени сте, но со одмор и престој во природа, наскоро ќе се чувствувате одлично!