Ѓоковиќ повторно удри судија со топка (видео)

Франција – Светскиот рекет бр.1, Новак Ѓоковиќ повторно удри судија за време на неговиот натпревар.

Ова се случи за време на тековниот натпревар помеѓу Србинот и Карен Хачанов.

“I wonder if his mind goes back to New York…”

Novak Djokovic isn’t having much luck with line judges lately…

🇫🇷 #RG20 LIVE
📺 Eurosport 1
💻📱 Uninterrupted coverage: https://t.co/ER856DE69g

— Eurosport UK (@Eurosport_UK) October 5, 2020

 

Обидувајќи се да стигне до тешка топка, Србинот ненамерно удри еден од страничните судии.

Careful there, @DjokerNole … 😲

🇫🇷 #RG20 LIVE
📺 Eurosport 1
💻📱 Uninterrupted coverage: https://t.co/ER856DE69g pic.twitter.com/rjWCPoSuKK

— Eurosport UK (@Eurosport_UK) October 5, 2020

 

Секако, ситуацијата беше многу поразлична од онаа што доведе до негово контроверзно дисквалификување од УС Опен минатиот месец.