(Фото) Сообраќајка кај „Сити мол“, се судрија две возила

Попладнево се случи сообраќајна несреќа во близина на „Сити мол“, при што две возила се судрија на влезот во подземниот паркинг, од страната на Комерцијална банка.

Како што може да се види од фотографиите, браникот и фарот на едното возилото се целосно паднати.

Полицијата во моментот врши увид. Не е познато дали има жртви или повредени.