(ФОТО) Со долга и виткана коса, вака изгледаше Албин Курти кога беше млад

Претседателот на Движењето Самоопределување, Албин Курти  во 90-тите години, имаше поинаков изглед. Јавноста е навикната, Курти да го види постојано со костим и кравата, но и овој човек, кој сега е само еден чекор до премиерската позиција на Косово, некогаш бил млад дечко. Во неговите млади години носел долга виткана коса но и облека полна со стил.